METHEORA SPORT TEAM

 
 
to grupa AKTYWNYCH LUDZI I PSÓW, których pasją jest bieganie na każdym dystansie i w każdą pogodę. Każdy z nas może się pochwalić sukcesami sportowymi. METHEORA Sport Team powstał z początkiem roku 2013. Połączyły nas wspólne pasje - psy, bieganie i dogtrekking. Na naszej stronie będziemy zamieszczać relacje i zdjęcia z zawodów oraz naszych treningów. Skupimy się przede wszystkim na tym co udało nam się osiągąć już wspólnie, ale zapraszam też do poznania każdego z nas z osobna oraz naszych sportowych psów  :) Od pierwszego sezonu aż do dziś wspierało nas też wiele przyjaciół i osób , które startowaly w zawodach pod naszą banderolą. Dziękujemy że jesteście z nami. Dziękujemy też firmom z psiej branży, które pomagają nam w  osiaganiu naszych celów spoortowych.
 
 

 
 

IRENA PIOTROWSKA

Cenię ludzi z pasją, realizujących marzenia mimo przeciwności losu. Nikt nie urodził się wybitnym sportowcem czy malarzem. Dzięki własnej ciężkiej pracy jesteśmy w stanie osiągnąć w życiu wiele. Jedno z moich marzeń spełniło się, kiedy w moim życiu pojawił się pierwszy Manchester Terrier - suczka o imieniu Rami. Jestem aktywnym członkiem Związku Kynologicznego w Polsce i właścicielem hodowli METHEORA specjalizującej się w rasie Manchester Terrier. Uczestnictwo w zawodach sportowych i wystawach psów rasowych sprawia mi wiele radości. Dogtrekking to dla mnie sport idealny  - łączy moją miłość do psów z potrzebą aktywnego życia i realizowania się w sporcie. Przemierzanie nieznanych szlaków z psem i obcowanie z naturą daje spokój umysłu. Więź jaka łaczy na trasie psa i przewodnika, współpraca, oddanie i  wzajemne zrozumienie ograniczeń to coś wielkiego - tego nie można opisać słowami, to trzeba przeżyć.

Vice MISTRZYNI POLSKI W DOGTREKKINGU LONG 2017
II Vice MISTRZYNI POLSKI W DOGTREKKINGU LONG 2015
VICE ZWYCIĘZCA PUCHARU POLSKI 2014
II Vice MISTRZYNI POLSKI W DOGTREKKINGU MID 2013
MISTRZYNI POLSKI W DOGTREKKINGU MID 2012
 
 
 


JAKUB GLAJCAR

Urodziłem się i mieszkam w Wiśle, pięknej miejscowości turystycznej w górach Beskidu Śląskiego. Biegać zacząłem w 2002 roku, kiedy miałem 18 lat. Od tamtej pory ukończyłem setki zawodów, sporo z nich w czołówce. Startowałem na różnych dystansach od krótkich ulicznych biegów, przez półmaratony i maratony a nawet bieg na 100km, w biegach asfaltowych, górskich, tower running, w kraju i za granicą, wielokrotnie stawałem na różnych stopniach podium. Największy sukces to zwycięztwo w MARATHON SILESIA 2013. Pierwsze zawody Dogtrekking to Pawełki 2011- Puchar Polski. Bieganie z psem było dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem, nowym wymiarem biegu. Gdy biegam sam jestem tylko ja i moje możliwości lub ograniczenia, gdy biegam z psem muszę myśleć o nas dwóch. Dogtekking to sport oparty na współpracy człowieka i psa. Każdy start to początek wielkiej przygody.

MISTRZ POLSKI W DOGTREKKINGU LONG 2017
MISTRZ POLSKI W DOGTREKKINGU MID 2015
MISTRZ POLSKI W DOGTREKKINGU MID 2014
MISTRZ POLSKI W DOGTREKKINGU MID 2013
Wielokrotnie na podium MID

 

 

JACEK I EWA FRUKACZ

W teame od 2014 roku. Biorą czynnie udział w treningach górskich i zawodach dogtrekking reprezentując nasz Team w kategorii rodzinnej.

VICE MISTRZOWIE POLSKI 2014
ZWYCI ĘZC PUCHARU POLSKI 2014

 

 

 

MARZKA JANERKA - MOROŃ

moje motto: "Tam gdzie kończy się asfalt zaczyna się wolność"
Uwielbiam Adventure Race czyli mieszanie dyscyplin - biegi, rowery, rolki, kajaki z zadaniami specjalnymi -linowe, logiczne i inne oraz bieganie długodystansowe w górach (Rzeźnik, Kierat). W teame od 2013 roku.
 
ZWYCIĘZCA PUCHARU POLSKI 2016
MISTRZYNI POLSKI W DOGTREKKINGU LONG 2016
ZWYCIĘZCA PUCHARU POLSKI 2015
MISTRZYNI POLSKI W DOGTREKKINGU LONG 2015
ZWYCIĘZCA PUCHARU POLSKI 2014
MISTRZYNI POLSKI W DOGTREKKINGU LONG 2014
MISTRZYNI POLSKI W DOGTREKKINGU LONG 2013
Wielokrotnie na podium LONG
 

 

 

ARTUR MOROŃ

W Teame od 2013 roku. Ultramaratończyk o niezliczonych sukcesach. Biega z psem i bez psa. Ciągle biega, w kraju i za granicą :). Tryumfator Pucharu Europy 2012 w DT zawody w Polsce, Czech, Austrii, Słowacji.

II VICE MISTRZ POLSKI W DOGTREKKINGU LONG 2015
MISTRZ POLSKI W DOGTREKKINGU LONG 2014
MISTRZ POLSKI W DOGTREKKINGU LONG 2013
ZWYCIĘZCA PUCHARU POLSKI 2013
Wielokrotnie na podium LONG

 
 
 

 

MONIKA, MATEUSZ i KAMIL BEDNARZ

W Teame od 2014 roku.

II VICE ZWYCI ĘZCY PUCHARU POLSKI 2014

 

 

NASZA GRUPA WSPARCIA:

Od początku istnienia Teamu wspierają nas nasi przyjaciele, w każdym z sezonów startują w naszych barwach osoby, które chcą z nami powalczyć o podium drużynowe oraz dobrze się bawić na zawodach. W miarę możliwości biorą udział w zawodach ze swoimi lub naszymi psami. DZIĘKUJEMY WAM !

Wspierają nas w miarę możliwości:

 

SEBASTAN SMOLEŃ

ALEKSANDRA GROCHOWSKA i CALVADOS Metheora

 

KARA ZAWISTOWSKA I JUDY

 

TOMASZ CZOSNOWSKI I ELMER